Piknik ekologiczny w Gimnazjum w Dubecznie

Na zaproszenie pani Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Józefa Piłsudskiego w Dubecznie przedstawiciele Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie wzięli udział w „Pikniku ekologicznym”, który odbył się 26 maja 2017 roku na placu przy szkole. Wśród zaproszonych gości, oprócz pracowników Międzygminnego Związku Celowego, znaleźli się również przedstawiciele Poleskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Sobibór oraz Koła Łowieckiego.

IMG_4219

Naprzeciwko naszego stoiska zebrali się miłośnicy porządku. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele chętnie podchodzili do naszego Mobilnego Punktu Informacyjnego, gdzie można było skorzystać z konsultacji na temat zasad gospodarowania odpadami obowiązującymi na terenie działań MZC, otrzymać ulotkę z najważniejszymi informacjami, czy też wziąć udział w quizie ekologicznym. Wszyscy, którzy odpowiedzieli prawidłowo na pytania dotyczące segregacji odpadów, otrzymywali drobne nagrody. Godnym zauważenia jest fakt, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele biorący udział w konkursie bezbłędnie odpowiadali na pytania, udało nam się rozdać wszystkie nagrody.

Podczas pikniku można było wysłuchać przygotowanej przez uczniów konferencji pod nazwą „Postaw na Słońce”, której celem jest upowszechnianie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Inną ciekawą atrakcją był udział w licznych konkursach i konkurencjach. Uczniowie przygotowali także stoisko ze zdrową żywnością, przy którym każdy spragniony uczestnik pikniku mógł ugasić pragnienie zdrowym koktajlem z pietruszki i kiwi lub arbuza, jak też skosztować pysznej sałatki owocowej.

Dzięki pięknej pogodzie wszyscy uczestnicy pikniku spędzili bardzo przyjemnie i wesoło czas.