Dzieci segregują odpady

Korzystając z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, wzięliśmy udział w spotkaniu z dziećmi dotyczącym segregacji odpadów komunalnych. Tematem spotkania była również zbiórka elektroodpadów. Okazuje się, że dzieci posiadają ogromną wiedzę na temat właściwego kwalifikowania odpadów. Niejednokrotnie moglibyśmy się od nich uczyć. Aktywnie brały udział w spotkaniu, dzieliły się swoimi rozmyśleniami i zadawały pytania. W podziękowaniu dzieci wykonały prace rysunkowe, które można obejrzeć w galerii poniżej.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie przypomina, że do kwietnia można pozbyć się mniejszych elektro-śmieci wrzucając je do specjalnego „elektroboxa” znajdującego się na terenie biblioteki. Dodatkowo na 20 marca 2015 roku planowana jest również zbiórka wielkogabarytowych elektroodpadów. „Zbędny balast” będzie można oddać w godzinach 9:00 – 15:00.

Tego typu odpady można również oddawać w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Adresy PSZOKów znajdziecie klikając TUTAJ

[epa-album id=”2168″ show_title=”false” display=”full”]