Jak segregować – spotkania informacyjne w związku z nowym systemem segregacji odpadów

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin należących do Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie na spotkania edukacyjno-informacyjne w zakresie nowego systemu segregacji odpadów

Spotkania organizowane są w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej ukierunkowanej na wdrażanie Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów (JSSO) polegającego na selektywnej zbiórce odpadów komunalnych w podziale na pięć frakcji obowiązującej na terenie Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie od dnia 1 lipca 2020 r.

Najbliższe spotkania odbędą się w dniach:

GMINA HANNA

  1. Zaświatycze, 8 czerwca 2020 r. godz. 10:00 (Świetlica wiejska)
  1. Lack, 8 czerwca 2020 r. godz. 12:00 (Świetlica wiejska)
  1. Hanna, 15 czerwca 2020 r. godz. 10:00 (GOK w Hannie)
  1. Holeszów, 15 czerwca 2020 r. godz. 12:00 (Osiedle Holeszów Szkoła Podstawowa)
  1. Dołhobrody, 16 czerwca 2020 r. godz. 10:00 (Świetlica wiejska)
  1. Dańce, 16 czerwca 2020 r. godz. 15:00 (Szkoła Podstawowa w Dańcach)

 

GMINA SŁAWATYCZE

9 czerwca 2020 r. godz. 10:00  w Szkole Podstawowej w Sławatyczach

 

O kolejnych spotkaniach, w gminach Stary Brus i Sosnówka, oraz gminie miejskiej Włodawa poinformujemy w późniejszych terminach.

Spotkania w gminach Hańsk i Podedwórze odbyły się już w marcu.

Podczas spotkań zostaną poruszone najważniejsze kwestie dotyczące zasad nowego systemu segregacji odpadów komunalnych, konieczności stosowania odpowiednich pojemników do gromadzenia odpadów poszczególnych frakcji, nowych zadaniach PSZOK-ów, uldze za posiadanie przydomowych kompostowników oraz o właściwym sposobie udostępniania odpadów do odbioru. Do dyspozycji uczestników dostępne będą ulotki informacyjne.

Dla zwiększenia ochrony Państwa przypominamy o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa: obowiązuje zasada zachowania odstępów min. 2 metrowych, rezygnujemy z podawania sobie ręki podczas powitania, w spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 150 osób, obowiązują maseczki ochronne. Zwracamy uwagę, że powyższe zasady podyktowane są obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, do których należy się stosować, dlatego bardzo prosimy o ich przestrzeganie i wyrozumiałość.

Serdecznie zapraszamy!